Tekmovanje iz znanja angleščine za 8. in 9. razrede

je tekmovanje v zmožnostih poglobljenega branja, razumevanja, doživljanja in presojanja literarnega besedila v angleškem jeziku, poznavanju jezika ter sposobnostih lastnega ustvarjanja s kreativno uporabo jezikovnih sredstev in literarnega znanja.

Literarno besedilo (knjiga) se vključi v tekmovanje samo za učence 9. razreda na državni stopnji tekmovanja.

PRAVILNIK o tekmovanju učencev 9. razreda v znanju angleščine

potek tekmovanjA:

Tekmovanje se prične z vsakoletnim razpisom, ki ga Zavod RS za šolstvo  objavi na svojih spletnih straneh za naslednje šolsko leto.

Tekmovanje poteka na dveh stopnjahh v dveh tekmovalnih skupinah (8. in 9. razred).

Šolska  stopnja tekmovanja poteka v obliki šolskih tekmovanj na posameznih šolah; tekmovalci lahko osvojijo bronasta priznanja in se uvrstijo na državno stopnjo tekmovanja.

Na državni stopnji tekmovanja lahko tekmovalci osvojijo srebrno ali zlato priznanje.

Tekmovalci se na tekmovanje prijavijo  pri svojem učitelju-mentorju, ki odda elektronsko prijavo, prijava pa je možna samo s pisnim soglasjem staršev ali skrbnikov,  da so rezultati tekmovalca lahko javno objavljeni in da soglašajo s pravili tekmovanja.

Tekmovanje na šolski in območni ravni traja 60 min.
Tekmovanje na državni ravni traja 90 min.

Kriteriji za podeljevanje PRIZNANJ:

Državnega tekmovanja se lahko udeleži do 500 najuspešnejših udeležencev območnega tekmovanja.

BRONASTO PRIZNANJE  lahko prejme do 1/3 učencev v vsaki tekmovalni skupini razvrščenih po dosežku, pri čemer mora zadnji prejemnih doseči vsaj 30 % možnih točki. Bronasto priznanje lahko dodatko prejmejo še vsi tekmovalci, ki so po svojem dosežku v zgornji 1/5 tekmovalcev v državi.

SREBRNA in ZLATA PRIZNANJA
GLEJ pravilnik 32. člen

objava rezultatov:

Tekmovalci imajo vpogled v svoje dosežke preko spleta s pomočjo uporabniškega imena in gesla, ki ga dobijo na tekmovanju.

Objava rezultatov (klikni)

Rezultati državnega tekmovanja so po razglasitvi objavljeni na spletni strani organizatorja – Zavoda RS za šolstvo.

RAZPIS TEKMOVANJA:
DATUMI TEKMOVANJ:

šolska stopnja tekmovanja: torek, 21. 11. 2023 ob 13. uri

državna stopnja tekmovanja: sreda, 3. 4. 2024 ob 14. uri

rezultati IN DOSEŽKI naših učencev:

Šolsko leto 2022-23:

Veronika Vida Brunšek, 9. razred – zlato priznanje

Tekmovanje V ZNANJU NEMŠČINE ZA 8. in 9. RAZREDE

je tekmovanje v zmožnostih poglobljenega branja, razumevanja, doživljanja in presojanja literarnega besedila v nemškem jeziku, poznavanju jezika ter sposobnostih lastnega ustvarjanja s kreativno uporabo jezikovnih sredstev in literarnega znanja.

PRAVILNIK  o tekmovanju učencev 8. in 9. razreda v znanju nemščine

potek tekmovanjA:

Tekmovanje se uradno prične z vsakoletnim razpisom, ki ga Zavod RS za šolstvo objavi na svojih spletnih straneh.

Učenci 8. in 9. razreda tekmujejo na dveh ravneh, šolski in državni.

Šolska raven poteka v obliki šolskih tekmovanj na posameznih šolah; tekmovalci lahko osvojijo bronasta priznanja in se uvrstijo na državno tekmovanje.

Na državni ravni lahko tekmovalci osvojijo srebrno ali zlato priznanje.

Tekmovalci se na tekmovanje prijavijo pri svojem učitelju-mentorju, ki odda elektronsko prijavo, prijava pa je možna samo s pisnim soglasjem staršev ali skrbnikov, da  so rezultati tekmovalca lahko javno objavljeni in da soglašajo s pravili tekmovanja.

Tekmovanje na šolski ravni traja 60 min.
Tekmovanje na državni ravni  traja 90 min.

Kriteriji za podeljevanje PRIZNANJ:

Državnega tekmovanja se lahko udeleži do 500  najuspešnejših udeležencev iz šolske ravni tekmovanja.

BRONASTO PRIZNANJE  lahko prejme do 1/3 tekmovalcev iz tekmovalne skupine na šoli, razvrščenih po dosežku, pri čemer mora imeti zadnji prejemnik vsaj 30 % možnih točk. Če imajo tekmovalci izven 1/3 razvrščenih enak dosežek kot prejemnik z najmanj točkami v 1/3 tekmovalcev, prejmejo tudi ti tekmovalci bronasto priznanje. Bronasto priznanje lahko dodatno prejmejo še vsi tekmovalci, ki so po svojih dosežkih v zgornji 1/5 vseh tekmovalcev v državi.

ZLATO PRIZNANJE na državnem tekmovanju prejmejo najboljši tekmovalci glede na naslednja merila: najmanj 20 in največ 65 zlatih priznanj se podeli v razponu 500 do 5000 in več tekmovalcev na šolski ravni – in sicer: 20 priznanj pri 500 tekmovalcih, nato pa na vsakih sto tekmovalcev eno.

SREBRNA PRIZNANJA prejmejo tisti tekmovalci, ki so na državnem tekmovanju osvojili vsaj 75 % možnih točki in ki niso osvojili zlatega priznanja

objava rezultatov:

Objava rezultatov (klikni)

Državna komisija objavi neuradne rezultate najkasneje 5 delovnih dni po tekmovanju , uradne pa najkasneje 10 delovnih dni po tekmovanju.

RAZPIS TEKMOVANJA:
DATUMI TEKMOVANJ:

šolsko tekmovanje: četrtek, 16. 11. 2023 ob 13. uri

državno tekmovanje:  četrtek, 14. 3. 2024 ob 14. uri

rezultati IN DOSEŽKI naših učencev:

LITERATURA ZA OBMOČNO IN DRŽAVNO RAVEN:

ANGLEŠČINA

LOVE FROM A TO Z, S. K. Ali