OD DNEVU ZLATIH KNJIG PRVOŠOLCI PRVIČ V KNJIŽNICI

Ob 17. septembru –  dnevu zlatih knjig, so prvošolci prvič obiskali šolsko knjižnico. Skozi pravljično izkušnjo so spoznali glavno funkcijo knjižnice – hranjenje in izposojo knjig. Seveda so si knjižnico tudi temeljito ogledali, raziskali njene kotičke in njihov namen, spoznali najpomembnejša pravila obnašanja v njej in se naučili, kako si lahko izposodijo knjige. Potem, ko so izkaznice simbolično potrdile njihovo članstvo v šolski knjižnici, so si prvič  izposodili knjige. Prvi obisk knjižnice pa seveda ne bo zadnji, saj se bomo  s prvošolci videvali tedensko, ko bomo z zgodbami potovali skozi letne čase in praznično leto, vtise in nova spoznanja pa pridno vnašali v Čarobralni dnevnik.

Na prvi obisk v šolski knjižnici  pa bo prvošolce spominjala  slikanica Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib Ide Mlakar, ki jo vsem slovenskim prvošolcem podarja  Društvo bralna značka Slovenije.