SEZNAM KNJIG ZA DB v 8. razredu:

DATUMI PREDSTAVITEV:

1. ivan sivec / desa muck (iz izbora)
  • Ivan Sivec:
    NETOPIR BREZ KRIL (smučarski skoki)
    BELI MUŠKETIR  (alpsko smučanje)
    FORMULA SMRTI (formula 1)
    ZELENA KRI  (nogomet)
    ENAJSTA OVIRA (tek)

Vse te zgodbe, v katerih sicer nastopajo različni osrednji junaki, povezujeta tematika in glavni stranski lik – raziskovalni novinar Uroš Poljanšek. Gre za neke vrste športne detektivke, saj se v vsaki zgodbi glavni junak, perspektiven ali že slaven športnik, zaplete v vrsto zlonamernih spletk, s katerimi mu želijo onemogočiti zmago – in ki jih Uroš Poljanšek uspešno razkrinka.

• Desa Muck:
    LAŽNJIVA SUZI
    POD MILIM NEBOM

Pustolovska zgodba dveh mladostnic, ki svoje probleme in konflikte želita rešiti s pobegom od doma v lepše življenje v “obljubljeni deželi”, skozi  napeto dogajalno shemo razkriva njuno čustveno iskanje, odkrivanje ter (skozi nova, večinoma neprijetna spoznanja in razočaranja) zorenje.

2. janez mušič: zgodbe o prešernu

Kratke zgodbe o Prešernovem otroštvu, šolanju, ljubezni, pesniškem snovanju … boste prebirali skupaj v okviru pouka.

3. Vinko Möderndorfer: Kit na plaži

Nika se s starši preseli v novo hišo in zadnji razred osnovne šole obiskuje v novi šoli, novem kraju, z novimi sošolci. Vse je na videz zelo lepo in tako, kot mora biti. Priljubljena je, zgovorna in duhovita, zna si pridobiti prijatelje. A izkaže se, da ima skrivnost, ki ne ostane skrita prav dolgo, skrivnost, ki bo spremenila življenje vsem okoli nje.

1. db do:

2. db do:

3. db do:

8.c –

NAVODILA IN PRIPOROČILA ZA PREDSTAVITEV DOMAČEGA BRANJA: